emlakçılık kursu

İş Kurmak İsteyenlere Öneriler

İş kurmak istiyorsunuz fakat hangi işi ve hangi sektöre girmeliyim bilmiyorsunuz. Bunun için ilk olarak kendinizi tanımalısınız. Çok fazla insanımız birçok sektörü görüyor ve diyor ki bu sektörün kazancı çok yüksek ben bu sektöre hemen girmeliyim ve kariyer yapmalıyım. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Kendi yeteneklerinizi ve iş konusundaki kabiliyetlerinizi bilip kendinizi tanımalısınız. İnşaat sektörünün ülkemizde yıllardır sürekli gelişmekte olan bir sektör olduğundan dolayı ne iş yapabilirim, diyenlere önerimiz gayrimenkul danışmanlığı olacaktır. Gayrimenkul danışmanlığı gerçekten güzel bir meslek hatta kendi işinizin patronu olduğunuz için yükselmek tamamen size bağlı olan bir meslektir. Gerekli kabiliyetleriniz var ise bu meslek tam size uygun bir meslektir. Yeni insanlarla tanışmayı ve rutini sevmiyorsanız gayrimenkul danışmanı olarak sürekli yeni insanlarla tanışıp konuşup hatta her gün farklı kişiler ile tanışıp onlarla iş yapmaktasınız. Bunu düşünecek olursak eğer konuşmanız iyi ve sosyal olmayı seven biriyseniz bu meslekte size avantajı büyüktür.

Başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için sizde olması gereken bir diğer kabiliyet ise zaman yönetimi ve ikna etme kapasitenizdir. Gayrimenkul danışmanı tamamen kendi zamanını kendisi yönetmektedir. Bu yüzden görüşmelerinizi ve kendi özel hayatınızı iyi planlamanız gerekmektedir. Diğer taraftan ikna kabiliyetiniz yüksek ise bu size en büyük avantajı sağlamaktadır. İş kurmak istiyorum fakat hangi sektörü seçeceğim diyorsanız bu sektör size göredir. Bir ev, arsa veya herhangi bir gayrimenkulü satarken müşteriler ile mümkün olduğunca iyi iletişim kurarsanız, müşterileri sattığınız yerin ne kadar iyi olduğunu anlatmak tamamen size bağlıdır. Bu tür işlerde ikna etme kabiliyetini kullandığınız takdirde sizin satışlarınız istikrarlı bir şekilde arttığını göreceksiniz. Eğer bu saydığımız özelliklere sahipseniz gayrimenkul danışmanlığı tam size göre bir meslek olup aynı zamanda yükselebileceğiniz bir meslektir.

Bayilik Başvurusu
İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri İş Kurma Fİkirleri